SALUT!
Ma numesc Elena Gritcan, sunt absolventa a Universitatii Tehnice. Am lucrat 2 ani la compania Gilat Satelitte Network, acum sunt in concediu de maternitate cu fiica e 6 luni.
Impreuna cu sotul am decis ca vom ramine acasa si vom lupta aici pentru viitorul nostru, asa ca am inceput sa caut acea activitate care imi va deschide larg usile spre noi orizonturi si imi va oferi libertatea de a decide singura cum sa imi modelez viata.
Astfel am facut cunostinta cu compania Oriflame si mai exact cu posibilitatile de afacere pe care le ofera colaborarea cu aceasta. M-am convins ca ceea ce stiam pina atunci era o mica parte a adevarului, zvonuri adunate de prin lume si nici pe departe veridice. Atunci m-am gandit ca tot ce se face e spre bine, iar aceasta intilnire nu este una intimplatoare si peste ani voi multumi Domnului ca nu am refuzat provocarea, ca multi altii.
Asa cum ma consider o persoana foarte activa, nu mi-a fost teama niciodata sa incep ceva nou, desi dubii am avut, ca fiecare dintre noi. Decizia de a-mi schimba viata cu ajutorul Oriflame am luat-o de comun acord cu sotul, care ma sustine in tot ce fac. Desigur initial am studiat atent oferta, m-am informat, am facut cunostinta cu unii dintre cei mai de succes parteneri ai companiei si am aflat istoriile lor, cum au decis ei sa colaboreze cu Oriflame si cum s-a schimbat viata lor de atunci.
Sincer, am fost uimita de faptul ca in Moldova, persoanele de orice virsta, nationalitate, sex, au posibilitati atit de mari de as-i dezvolta propria afacere fara investitii capitale. Pina atunci nici nu mi-am permis sa visez la asta, sa cred ca va veni ziua cand voi avea un stil de viata european, voi calatori in diverse colturi ale lumii voi purta discutii cu milionari din alte tari. De fapt, pina atunci mi-am interzis sa visez, pentru a nu ma dezamagi cand visele imi vor fi spulberate de realitatea dura. Aceasta este si cauza frecventa a esecului multor oameni, indiferent de domeniul pe care il aleg.
CE M-A ATRAS AICI?
- Faptul ca nu am un sef care sa imi dea indicatii pe un ton ridicat ce trebuie sa fac, sa ma dojeneasca atunci cand nu fac ceva pe placul sau chiar sa imi puna amenzi.
- Libertatea de a-mi face stabili singura graficul de lucru asa cum imi convine
- Independenta financiara si posibilitatea de a obtine veniturile pe care le doresc, fara limite impuse de cineva sau ceva
- Posibilitatea de a ma dezvolta ca personalitate in permanenta, de a nu sta pe loc
- Posibilitatea de a face cunostinta cu oameni noi din diverse domenii si a prelua experienta lor
- Posibilitatea de a calatori, inclusiv gratuit, in diverse tari ale lumii (deoarece calatoriile sunt singura modalitate de a obtine experienta fara a imbatrini)
- Timpul liber pe care il pot petrece cu familia mea atunci cand doresc, de a-i acorda atentia necesara copilului, atunci cand are nevoie
- Increderea ca voi avea un venit decent la batrinete si imi voi putea sustine si apropiatii, fara a fi umilita de pensia pe care o ofera statul
- Dreptul sa aleg eu cu cine doresc sa lucrez, pe cine vreau sa ajut in aceasta afacere
- Spiritul de echipa, valorile pe care le propaga fondatorii companiei
- Oamenii pozitivi, binevoitori si saritori la nevoie, care au si ei probleme cotidiene, dar nu emana negativism la orice pas.
- Si în cele din urma, dar nu in ultimul rind, faptul ca aici nu trebuie sa calc peste capete pentru a creste, ci dimpotriva, trebuie sa ajut alti oameni la fel sa isi realizeze scopurile si visurile.
Nu a fost usor sa invat un domeniu nou, sa fac ceea ce nu facusem pina acum, sa lucrez cu oameni, dar este o experienta ce m-a facut si ma face zi de zi mai puternica, mai increzatoare in fortele proprii si in oameni
Internetul este la moment o putere atit de mare ca ar fi o greseala sa nu te folosesti de el. Voi repeta ce a spus milionarul Bill Gates: In secolul XXI vor exista doua categorii de oameni: cei care vor avea afacere online si cei care NU vor avea afaceri. Este o greseala sa subestimam puterea internetului si perspectivele pe care ni le deschide... si am in vedere doar posibilitatile cinstite, pentru ca sunt genul de om care NU accepta deviza: Scopul scuza mijloacele.
Eu va invit sa va alaturati echipei mari si prietenoase pe care am reusit sa o formez intre timp, sa acceptati provocarea de a va face viata mai buna, sa va permiteti sa visati si sa mergeti cu pasi siguri spre visele voastre, trecand peste obstacole! Oriflame este compania care ofera oportunitati tuturor celor care sunt deschisi sa le accepte. Aici NU veti auzi: esti prea tinar, prea batrin, prea inalt, slab, esti de nationalitatea respectiva, esti de culoarea politica necorespunzatoare sau alte motive. Deviza companiei este: Visurile voastre - inspiratia noastra! Decizia va apartine. Permiteti-va sa faceti o schimbare corecta! Inregistrati-va in proiectul nostru si noi va vom ajuta sa va realizati visele!


No comments:
Post a Comment